خدمات فنی و مهندسی

اسید سولفوریک

یکی از پر مصرف ترین مواد شیمیایی در جهان اسید سولفوریک است، بطوریکه در گذشته یکی از ملاک های ارزیابی صنعتی بودن یک کشور میزان مصرف این ماده بوده است. بسیاری از مواد شیمیایی مهم از قبیل اسید کلریدریک، اسید فسفریک، اسید نیتریک و یا بسیاری از کودهای شیمیایی با استفاده از اسید سولفوریک تولید می گردند. همچنین در بسیاری از صنایع تولید کننده مواد آلی از قبیل انواع روغن ها و نیز جهت استخراج انواع مواد معدنی از قبیل روی، آلومینیوم، منیزیم و... نیز از اسید سولفوریک استفاده می گردد.

ادامه مطلب

اسید فسفریک

اسيد فسفريک در مقياس تجاري به دو روش عمده (Wet Process) و حرارتي (Thermal Process) توليد مي گردد. اسيد فسفريک حاصل از روش حرارتي، که از فسفر عنصري بدست می آید، بسيار گران و داراي ناخالصي کمتري نسبت به اسيد فسفريک تولید شده از روش تر می باشد.

ادامه مطلب

اسید سولفونیک

آلكيل بنزن سولفونيك اسيد بعنوان سورفكتانت آنيونيك در فرمولاسيون بسياري از تركيبات شوينده مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين سورفكتانت يكي از ارزانترين سورفكتانت‌هاي مصرفي در صنايع شوينده مي‌باشد و مهمترين و پر مصرف ترين ماده سورفكتانت در فرمولاسيون شوينده‌هاي پودر و مايع مي‌باشد. اين تركيب بعنوان عامل پاك كننده، كف كننده و از بين بردنده لكه‌ها در فرمولاسيون بيشتر تركيبات شوينده مصرف مي‌شود.

ادامه مطلب

اسید هیدروکلریک

Process design, Almas Shimi Mofid Co. double absorption sulfuric acid plant.

ادامه مطلب

سولفات آمونیوم

Improve and expand, Sarcheshmeh Copper Complex sulfuric acid plant with an annual capacity of 300,000 tons.

ادامه مطلب

سولفات آلومنیوم

Design and supervision of construction, Kimiya Daran Novin Shomal Co. sulfuric acid plant with an annual capacity of 60,000 tons.

ادامه مطلب

سولفات سدیم

Design and supervision of construction, Kimiya Daran Novin Shomal Co. crystal ammonium sulfat plant with an annual capacity of 30,000 tons.

ادامه مطلب

سولفات پتاسیم

Design and supervision of construction, Qeshm zinc smelting complex sulfuric acid plant with an annual capacity of 60,000 tons.

ادامه مطلب

سوپر فسفات

Improve and expand, Bafgh zinc smelting complex sulfuric acid plant with an annual capacity of 300,000 tons.

ادامه مطلب

کود سوپر فسفات تریپل

تريپل سوپر فسفات (TSP) كه به سوپر فسفات تغليظ شده (CSP) نيز معروف است منحصراً بعنوان كود استفاده مي‌گردد. TSP يك كود فسفاته مغذي جامد مي‌باشد كه از اسيد فسفريك و سنگ فسفات بدست مي‌آيد. اين محصول معمولاً شامل 46-44% انيدريد اسيد فسفريك (P2O5) مي‌باشد كه بيش از دو برابر مقدار آن در نرمال سوپر فسفات مي‌باشد. بجهت سهولت استفاده، تريپل سوپر فسفات عمدتاً بصورت گرانول توليد مي‌گردد(GTSP).

ادامه مطلب

سولفور - اوره با پوشش گوگردی

Construction, erection and commissioning, Bafgh zinc smelting complex, waste boiler.

ادامه مطلب

سولفور سدیم

فرآیند تولید سولفور سدیم از طریق احیاء سولفات سدیم و یا سنگ ترش توسط زغال سنگ می¬باشد و شامل 3 مرحله به شرح ذیل است:

کوره

شستشو و خالص سازی

کریستال گیری

ادامه مطلب

کلرید کلسیم

Supervision of construction and commissioning, Kimiya Daran Kavir Co. sulfuric acid plant with an annual capacity of 60,000 tons.

ادامه مطلب

دی فسفات آمونیوم

Design, supply, installation and commissioning, Qeshm zinc smelting complex, Acid coolers with anodic protection system.

ادامه مطلب

سدیم متوکساید

سدیم متوکساید (CH3NaO) که از واکنش چند مرحله ای بین متانول و سودسوزآور تولید می شود یکی از محصولات پتروشیمی است که در سالهای اخیر در سراسر جهان تولید آن مورد توجه قرار گرفته است. مهم ترین دلیل این امر استفاده خاص و حائز اهمیت آن به عنوان کاتالیست فرایند سوخت های دیزلی زیستی (Bio diesel) است. با توجه به سیاست های اقتصادی و محیط زیستی جهانی مبنی بر کاهش استفاده از سوخت های فسیلی، استفاده از سوخت های زیستی به طرز بی سابقه ای رو به افزایش است.

ادامه مطلب

دی اکسید گوگرد مایع

گوگرد دی اکساید مایع (Liquid Sulfur dioxide) ماده ای شیمیایی است که چه در کاربرد در فاز مایع و چه به عنوان منبعی برای گاز گوگرد دی اکساید مصارف زیادی دارد. این ماده در صنایع چوب و کاغذ، صنایع معدنی و صنایع غذایی به عنوان ماده نگهدارنده به کار می رود. عمده کاربرد این ماده در صنایع، کاربرد آن به عنوان عاملی اکساینده، کنترل کننده pH، عامل خالص کننده، نگهدارنده، از بین برنده میکرب ها و رنگبری است. هم چنین این ماده می تواند به عنوان حلالی گزینشگر، سردکننده و با قابلیت انتقال حرارت بالا به کار گرفته شود.

ادامه مطلب

کلرآلکالی

کلر از الکترولیز محلول آب نمك حاوي کلرید سدیم تولید می‌شود. این عنصر در طبیعت فقط بصورت ترکیب با سایر عناصر به ويژه سدیم به شکل نمک طعام (NaCl)و همچنین در کارنالیت و سیلویت یافت می‌شود. براي تهيه کلر با توجه به روش تولید نياز به محلول آب نمک و جریان برق مستقيم مي باشد.

ادامه مطلب